Magyar English

Hírek

2016. június 15-19. - Dublin, Írország

6. WUKF Karate Világbajnokság

8 aranyat, 2 ezüstöt és 8 bronzérmet szereztek a magyar karate-válogatott versenyzői a múlt hét végén Dublinban, a 6. WUKF karate világbajnokságon.

Pénzes Tamás első magyarként nyerni tudott felnőtt kumitében világbajnokságon ezzel sport történelmet írt, és emellett a formagyakorlatért járó aranyat is bezsebelte.

Pénzes Tamás - Kumite Világbajnok
Pénzes Tamás - Kumite Világbajnok (Felnőtt +80kg)

A World Union of Karate-do Federations (WUKF) eddigi legnagyobb versenyén sikerült a magyar csapatnak maradandót alkotni június 15. és 19. között. 2300 versenyző között 22 magyar volt, közülük 18 a Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség versenyzője, akik összesen 8 világbajnoki címmel, 2 ezüstéremmel és 7 bronzéremmel gazdagodtak, az éremtáblázat előkelő 8. helyén végeztek.

A felnőtt versenyszámok közül a férfi kata (formagyakorlat) kategória aranyérme mellé Pénzes Tamás megnyerte a küzdelmek "királykategóriájának" számító kumite +80 kg (nehézsúly) világbajnoki címét is, így két első helyezéssel jöhetett haza Dublinból.

Asztalos Anett női katában ért el harmadik helyezést, Munkácsy Máté a férfiak 75 kg alatti súlycsoportjában, valamint a súlycsoport független "kumite open" kategóriában is bronzérmet szerzett.

Veterán kategóriákban a Bánfi András, Gyüre Péter, Sipos István összeállítású kata csapat állhatott a dobogó legfelső fokára. Pásztor Éva női egyéni katában szerzett ezüstöt, Bánfi András pedig - miután lejött a dobogóról a társaival együtt -, egyéni katában is elindult, és meg sem állt egészen a bronzéremig.

Kimagasló eredményeket értek el a magyar csapat gyermek, kadett és junior korosztályú versenyzői is.

Dudás Éva, Putnik Goran, Vozár Ferenc, Woog Arnold és Woog Olívia korosztályának világbajnoka lett egyéni kata kategóriában. A Csatlós Botond, Vozár Ferenc, Woog Arnold összetételű junior férfi csapat kumite kategóriában szerzett ezüstérmet. Radnóti Bettina a 15-17 éves korosztály kumite open és kata kategóriában lett bronzérmes. Dodok Máté és Topolyai Máté kata versenyszámokban harmadik lett.

A világbajnokságon a WUKF elnöke, Liviu Crisan 7. dan fokozatról szóló diplomát adott át ünnepélyesen a Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség elnökének, a wado-ryu stílus hazai vezető mesterének, Rostás Tibornak.

Bíróként jelen volt az eseményen dr. Bárdi Csaba, dr. Molnár Márk, Kárpáti Zoltán és Binder Péter. Edzőként segítette a versenyzők munkáját Szabó Zoltán, Pénzes Tamás és Hamza Zsolt.